Stock Availability
| National Delivery | Select an Option |
|
|---|---|---|
| Brisbane Store In Store & Click'n'Collect |
||
| Canberra Store In Store Only |
| Fast Shipping | Free Shipping On Orders Over $99 |
|---|---|
| Price Match | Contact Us Here |
| Easy Returns | Info Here |
| Payment Options | Interest FREE Options Over $30 |
| Pushys ID | 157688 |
The KingPin handlebar's hard-nut little brother.
The Funn Full On bar takes the shape of their high-spec KingPin and presents it in more-affordable AL6061 alloy.
The Full On is the ultimate combination of performance and value, with downhill racer strength and a young gun price tag.
The Full On is available in35mm clamp diameters and has a tough, durable sand-blasted finish.
Features
Crafted from tough and lightweight AL6061
Tough and durable sandblasted finish
Specifications
| Diameter | 35mm |
|---|---|
| Width | 785mm |
| Rise | 30mm / 15mm / 7mm |
| Upsweep | 5.5 / 5.5 / 2 |
| Backsweep | 8 / 8 / 5 |
| Weight | 315 / 305 / 295g |