Stock Availability
| National Delivery | Select an Option |
|
|---|---|---|
| Brisbane Store In Store & Click'n'Collect |
||
| Canberra Store In Store Only |
| Fast Shipping | Free Shipping On Orders Over $129.99 |
|---|---|
| Price Match | Contact Us Here |
| Easy Returns | Info Here |
| Payment Options | Interest FREE Options Over $30 |
| Pushys ID | 157718 |
The Funn Stryge performs black magic with a stem that's lightning fast, feather-light and perfect for XC and trail riding.
The Stryge is available in 31.mm and 35mm clamp options and with 7 and -5 rise.
Specifications
| Bar Clamp | 35mm |
|---|---|
| Rise | -5 |
| Length | 55/75/100mm |
| Weight | 180/190/200g |