Shimano SM-MA-F203P/S Disc Brake Adaptor for 203mm Rotor Black
Product Barcode
×
Stock Availability
National Delivery
Select an Option
Brisbane Store
In Store & Click'n'Collect
Canberra Store
In Store Only
Price Match Contact Us Here
Easy Returns Info Here
Pushys ID 149093
Product ID 149093
Disc Brake Adaptor
Shimano SM-MA-F203P/S Disc Brake Adaptor for 203mm Rotor uses International A-standard mounting for 203mm disc brake rotor and comes with mounting bolt included.
. Shimano disc brake adaptor (SM-MA-F203P/S) . For 203mm disc brake rotor . Advanced performance quality . Post mount (International A-standard) Specifications . Product: Shimano SM-MA-F203P/S Disc Brake Adaptor for 203mm Rotor . Colour: Black . Model: SM-MA-F203P/S . Fork/Frame Mount Style: Post mount (51mm ISO Front) . Rotor Size: 203mm (Large) . Weight: 21g . Caliper Type: 74mm Post Mount . For Rotor Diameter: Front 203mm